Szent Miklós Hét 2022.

Idén először rendeztük meg gimnáziumunkban a Szent Miklós Hetet, mely keretén belül számos izgalmas programon vehettek részt diákjaink.
Sütisütő verseny
Gimnáziumunkban december 5-én sütisütő versenyt rendezett a DÖK, ahol finomabbnál finomabb karácsonyi ízeket felvonultató ínyencségek kerültek a terítékre.
Eredmények:
I. 9A
II. 11.A
III. 10.B
Egyéni:
I. Magyar Annamária 10.B
II. Jablonkai Kristóf 10.A
III. Zsalutkó Veronika 11.A, Dancs Hajnalka 9.A
Különdíj: Komé Petra 9.A, Kornfeld Bettina 10.B, Oláh Bálint 9.A, Nagy Dominik 9.A, Sánta Szabolcs 11.A
Szent Miklós követe a Szent Miklósban
December 6-án hagyományainkhoz híven iskolánk diákjait meglátogatta Szent Miklós követe.
Az osztályok mikulást váró dallamokkal fogadták a vendégünket, aki minden diákot megjutalmazott 1-1 finom csokoládéval. Az ajándékozást követően mikulás-szépségversenyt rendeztek tanulóink. 12:00-tól közösen vettünk részt a Szent Liturgián.
Adventi ajándékkészítés
Tanulóink karácsonyi ajándékokat készítettek az év utolsó tanítási hetében tartandó Adventi forgatagra.
Mikulás délután
2022.12.07-én diákönkormányzatunk Szent Miklós Délutánt szervezett, ami osztályok közötti vetélkedővel kezdődött.
A feladatok között Szent Miklós életével kapcsolatos kérdőív, Istenes idézetek, illetve ikonpuzzle szerepelt. Ezt követően a délutánt karaokeval folytattuk, majd közös karácsonyi énekléssel zártuk.
Eredmények:
I. 11.A
II. 10.B
III. 12.A
Mikulásfutás
2022.12.08-án ellepték a szent Miklósos mikulások a Bessenyei teret. Egy bemelegítő kör után egy újabb kört kellett megtennie a diákoknak sprintelve. A versenyzőknek legalább egy piros ruhadarabban kellett futniuk…A legtöbben a piros sapkát választották, de volt aki teljes mikulás szettben, szarvasként, vagy hóemberként teljesítette a feladatot.
Helyezettek:
I. Vámosi Bertalan
II. Korpás László
III. Bocskai Dávid
I. Csóka Eszter
Különdíj: 10.B , 9.A osztályok a mikulás futáson való aktív részvételért
Szabó Tifani, Dalanics Korinna, Magyar Annamária, Homoki Rebeka szintén különdíjban részesültek kreatív öltözetük elismeréseként.