Osztálykirándulások 2024.

Iskolánk 9.A osztályos tanulói május 31-én Debrecenbe kirándultak. Megtekintették az  Agóra tudományos központban a Zenélő és fagyos kísérleteket, majd interaktív foglalkozáson vettek részt. Később a Déri Múzeumban a Munkácsy trilógiát zenés narrációval ismerték meg alaposabban és számos tárlatot csodáltak meg. A 10. osztályosok a Bodrogszerdahelyi Magyar iskolásokkal együtt ünnepelték a Kishatárnál a Nemzeti Összetartozás napját. Meglátogatták Borsiban a Rákóczi kastélyt, Füzérradványon a Károlyi kastélyt, az estét Sirokon töltötték. Szombaton Parádra utaztak, megtekintették a Rákóczi fát és a Rákóczi parkot, ezt követően Egerben meglátogatták a Varázs tornyot és a Bazilikát. Az utiköltséget a Rákóczi Szövetség Diákutaztatási pályázata fizette. A 11. A osztály kajak-kenu túrán vett részt Tiszafüreden, este közösen sütöttek vacsorát. A 11.B tanulói Hajdúszoboszlóra utaztak vonattal, ahol meglátogatták a kalandparkot, majd beneveztek egy Gokart versenyre. A szabadulószobás programot követően bowlingoztak, a napot közös szalonnasütéssel zárták. A következő napot a strandon töltötték. Szentmiklósosaink élményekkel telve értek haza a kirándulásokról, melynek eseményei ma is élénken él bennük.