Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium és Kollégium

Kollégiumi hétvége 2020.

Az új kollégiumunkban megtartottuk az első kollégiumi hétvégét. Ilyenkor a kollégisták nem utaznak haza, hanem egész hétvégén különböző programokon vesznek részt. Szombaton csatlakoztunk a 72 óra kompromisszum nélkül országos programhoz, amelynek egyik helyszíne a kollégium udvara volt. Itt először Szocska A. Ábel nyíregyházi megyéspüspök és dr. Papp Tibor főhelynök vezetésével egy fát ültettünk, majd a régi filagóriákat festettük le, növényeket ültettünk és új közösségi helyeket alakítottunk ki. Vasárnap a kollégisták Szent Liturgián vettek részt, majd következett az ízletes pizza vacsora. Összességében sok nevetéssel, önkéntes munkával és vidám szabadidős programokkal zajlott az első közös hétvége. Összefoglaló videónkat az alábbi linken tekinthetitek meg:
https://www.youtube.com/watch?v=6PzBlRrUw7c&t=16s