Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium és Kollégium

DÖK-nap Egészségnap

Június 21-én érdekes állomásokon ismerkedhettek meg a diákok például az egészséges táplálkozás ételeivel az Egészségfejlesztési Iroda munkatársainak segítségével. Láthattak működés közben egy igazi marha tüdőt, egy dohányzós babát és kipróbálhatták a részeg szemüveget éjjeli és nappali körülmények között. Az E – misszió Egyesület bemutatóján nem csak az általuk forgalmazott környezetbarát termékekkel ismerkedhettek meg a diákok, hanem a biodiverzitással is. A Vakok és Gyengénlátók Egyesületének képviselői az általuk használt tárgyakat, nagyítókat mutatták be és ki lehetett próbálni a fehér bottal sétálást (persze letakart szemmel!). Volt újraélesztés, talptorna és a különböző ételekben, italokban található rejtett cukrokat is felfedték az előadók. Az energia italok veszélyeiről is hallhattak a diákok. Nagyon érdeklődőek voltak a gyerekek, tartalmas napot tölthettünk együtt a szakemberekkel. Köszönjük Drotárné Koczka Erika védőnőnek, hogy megszervezte nekünk ezt a szép napot!