Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium és Kollégium

Beköltözés a kollégiumba

Szeptember 1-jén nyitotta meg kapuit a Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium új kollégiuma, amely a Liliom u. 31. szám alatt található. Ez a belvárosi épület régebben a Start Szakiskola kollégiuma volt és a nyári felújítások után nagy izgalommal költözött be iskolánk első kollégiumi csoportja. A diákokat Hepp Szabolcs kollégiumvezető, Sivadó László lelki igazgató, Orosz Erzsébet és Gábor István nevelőtanárok várták, majd a beköltözés után szülői értekezleten mutatták be az épületet, valamint az új napi- és házirendet. A tanulók kényelmes 3 ágyas szobákban kaptak elhelyezést, ezenkívül tágas étterem, társalgó, tornaszoba és tanulótermek biztosítják a családias környezetet és a nyugodt felkészülést. Célunk, hogy a ránk bízott fiatalokból egy olyan közösséget alakítsunk ki, amely tudásban és lelkiekben is növekedni fog az itt töltött évek alatt.