Ballagás 2023.

2023. május 4-én ünnepélyes keretek között ballagtak el a Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium és Kollégium végzős diákjai. A 12.a osztály Hepp Szabolcs osztályfőnök vezetésével indult az ünnepség színhelyére, a Szent Miklós Görögkatolikus Székesegyházba. Itt először Szocska Ábel püspök atya köszöntötte a végzősöket, majd Seszták Ilona igazgatónő mondta el ünnepi beszédét. A 11. évfolyamosok nevében Bukovenszki Hanna búcsúzott a végzősöktől. A ballagó diákok képviseletében Ádám Tibor József elevenítette fel a gimnáziumi évek legemlékezetesebb pillanatait, majd Kéninger Sára és Tardi Ármin kötötte fel a szalagot az iskolazászlóra. Ezután a jutalmak átadása következett: a négy év alatt nyújtott kitűnő tanulmányi eredményéért, kiemelkedő versenyeredményeiért, közösségi munkájáért és példamutató magatartásáért Szent Miklós plakettet kapott Balogh Kiara, Ignácz Vanda és Szolyka Levente. Nagy elismerésként az utóbbi két tanuló megkapta a Morus Szent Tamás-díjat is, amelyet egy kuratórium ítél oda a katolikus iskolák legkiválóbb végzős diákjai számára. Dicséretben részesült még Ádám Tibor József, Kéninger Sára, Csóka Máté Barnabás, Leskovics Bálint, Csáthi Áron, Gulyás Patrik és Hanusi Máté. Büszkék vagyunk rájuk és sok sikert kívánunk az egész osztálynak az érettségire!