Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium és Kollégium

Strasbourgi nyereményút

Az Euroscola versenyen elért országos 4. helyezés eredményeként gimnáziumunkból 24 diák és 2 tanár (Sivadóné Máté Klára és Hepp Szabolcs) utazhatott el január végén Strasbourgba az Európai Parlament támogatásával. A 2024-es év első Euroscola rendezvényére kb. 700 diák érkezett Európa minden részéből. A résztvevőket Roberta Metsola az Európai Parlament elnöke köszöntötte videóüzenetben. A rendezvény központi témája: Média és demokrácia, az EU cselekvései a dezinformáció kezelésére. Ebben a témakörben kérdezhették a diákok Katarina Barley-t, az Európai Parlament alelnökét, valamint Delphine Colard-t, az Európai Parlament szóvivői egységének vezetőjét. Iskolánkból Csóka Eszter tett fel kérdést. A rendezvény után a csoport megnézte Strasbourg nevezetességeit is. Az utazás során rövid városnézésre volt lehetőség Salzburgban, Berchtesgadenben, Ulmban és Münchenben is, amelyek mind hozzájárultak ahhoz, hogy felejthetetlen élményekkel térjen haza a Szent Miklós Gimnázium csapata.