Petőfi 200

A Szent Imre Katolikus Gimnázium és a Rákóczi Szövetség szervezésében került megrendezésre a Petőfi 200 Műveltségi vetélkedő.
Március 10-én 4 fős csapatok vetélkedtek, változatos, kreatív feladatokat oldottak meg legjobb tudásuk szerint. Volt többek között versfelismerés zenével és összekevert verssorokkal, képkirakás, vaktérkép, és életrajzi totó is. Ezzel egyidőben szavalóverseny is zajlott, a csapatok egyik tagja kötelező és szabadon választott verset adott elő a zsűri előtt. A zsűri tagjai voltak: Komjáti Kinga, a gimnázium tanára, Komiszár Anna, a Rákóczi Szövetség Nyíregyházi Szervezetének elnökségi tagja, Tormássiné Kapitány Ágotha, a Szent Imre intézményvezetője, valamint a zsűri elnöke, Némethné Székely Julianna, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye EKIF tanfelügyeleti igazgatónője.
A verseny nemes és jó hangulatú volt, méltó tisztelgés a nagy költő emléke előtt.
Iskolánk 11. osztályos tanulói vettek részt a versenyen, Csóka Eszter, Manzák Sára, Sütő Hanna és Korpás László.
Csapatunk negyedik helyen végzett, de csak 1 pont választotta el őket a harmadik helyezettől.
Köszönettel tartozunk a felkészítő tanáruknak, Szakóné Horváth Andreának.