Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium és Kollégium

Krúdy és Váci nyomában

A Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium és a Váci Mihály Társaság által szervezett Krúdy és Váci nyomában elnevezésű vers- és prózamondó versenyen Márkus Napsugár – felkészítő tanára Szabóné Sándor Gabriella tanárnő – 9.osztályos és Korpás László – felkészítő tanára Szakóné Horváth Andrea tanárnő – 12.osztályos tanulók színvonalas szavalataikkal képviselték iskolánkat. Gratulálunk Korpás László tanulónknak a versenyen elért III. helyezéért! A versenyző az alábbiakban foglalja össze a versenyen szerzett tapasztalatait.
Egy nagyon színvonalas rendezvény részese lehettem, melyen közel negyven induló mérhette össze tudását és rátermettségét. A verseny zsűrije rendhagyó, de számomra nagyon szimpatikus módon, rangsorolta az előadókat, amikor is a biztos szövegtudás és a szabálykövető hangsúlyozás helyett nagyobb hangsúlyt fektettek a vers vagy próza előadásmódjának eredetiségére, a hatáskeltésére illetve a versenyzők magabiztosságára, kiállására. Négy szavalót – köztük jó magamat is – megtisztelő felkérés ért: a versennyel egybekötött kiállítás megnyitóján egy-egy vers felolvasásával vehettünk részt. Számomra ez  is a verseny különlegességét hangsúlyozta, örömmel vettem tehát részt ezen a megmérettetésen.
(Korpás László)