Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium és Kollégium

Idegen nyelvi szépkiejtési – felolvasó verseny

Peaky Blinders, Büszkeség és balítélet, Szépség és a szörny, valamint Grimm mesék elevenedtek meg német és angol nyelven a március 28-án megrendezésre került idegen nyelvi szépkiejtési – felolvasó versenyen. A 9-12. osztályos tanulók maguk választották ki a számukra legkedvesebb mesét, novellát vagy regényrészletet, amit nagy átéléssel olvastak fel. A verseny az alábbi eredményekkel zárult:

Angol:
1. hely: Petrovánszki Nóra 11.A
2. hely: Ignácz Vanda Virág 12.A
3. hely: Mihálka Katalin 9.A
Különdíj: Hagymási Márk 9.A, Bodnár Virág 12.A
Német:
1.hely: Balogh Andrea Kiara 12.A
2. hely: Sánta Szabolcs Roland 11.A
3. hely: Csáthi Áron 12.A
Gratulálunk a verseny helyezettjeinek és minden részvevőnek a lelkiismeretes felkészülésért és színvonalas előadásért! Köszönjük a felkészítő tanárok munkáját!