Görögkatolikus Tudásolimpia 2024.

A 2023/2024. tanévben 15. alkalommal rendeztük meg a Görögkatolikus Tudásolimpiát. A kétfordulós levelezős versenyen közel 1600 diák vett részt, akik nemcsak a Görögkatolikus Metropólia általános-és középiskoláiból, hanem egyéb felekezeti és világi iskolákból is jelentkeztek. Közülük került ki az a 150 diák, akik május 31-én a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskolán az országos döntőn szerepelhetett. A megnyitón a diákok Kocsis Fülöp metropolita vezetésével imaórán vettek részt, majd Fülöp atya biztató szavai után megkezdődött a hivatalos verseny. Az idei évben a diákok nemcsak a főiskola termeit vették birtokba, hanem a Szent Miklós-székesegyházat is, ahol az informatika döntő résztvevői készítettek felvételeket, akik egy short-videó elkészítését kapták feladatul a döntő során. A verseny után a diákok és kísérőik hagyományosan vendégeink voltak egy ebédre is. A koradélutáni eredményhirdetésen dr. Inántsy-Papp Ágnes főszervező értékelte a napot, végül a díjazottak dr. Orosz Atanáz miskolci püspöktől vehették át az okleveleket és az ajándékokat.
I.helyezett Komé Petra informatika
II.helyezett Hagymási Márk informatika